KALİTELİ HİZMET SUNABİLMEK İÇİN KALİTE İLE YAŞAMAK

Hayatımızın her alanında olmasını istediğimiz kalite anlayışı ve yaklaşımı SİSTEM SERİGRAFİ ve MATBAACILIK Ltd. Şti’nin tüm bölümlerinin merkezinde yer almaktadır. Çalışan tüm personeller öncelikle bir kaliteci daha sonra uzmanlık alanları ile görevlerini yerine getirmektedir.

Sistem Serigrafi’de kalite anlayışı, eğitim ile başlayıp müşteri siparişi ile devam eden nihai ürün montajı veya paketlemesine kadar süren tüm süreç akışları içinde yer almaktadır.

Sistem Serigrafi bu bakış açısı ile sektöründe ilk ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi)Standardını 2007 yılında sistemine dahil etmiştir. Kalite çıtasını sürekli yükseltmek için kalite standardının takibi yapılmıştır. Şuan en son yenilenen ISO 9001-2015 (Kalite Yönetim Sistemi) Standardını 2016 Mart ayında alarak sertifika sisteme dahil edilmiştir. Kurmuş olduğu ve yaşayan kalite sistemi ile sektöründe lider firmalar tarafından yapılan, yıl içindeki haberli veya habersiz TEKNİK veya ETİK 2. taraf – 3. taraf ve BAKANLIK denetimlerinden başarı ile geçilmektedir.

Kalite, tüm bölüm süreçlerinde yer almaktadır. Bu süreçlerdeki kontroller gerek teknik gerek teorik bir şekilde yapılmaktadır. Çalışan personellerin uzun yıllardır Sistem Serigrafi’ye hizmet vermesi çalışanların tecrübelerini üretime aktararak daha kaliteli üretim yapılmasını sağlamaktadır.

Kalite Kontrol, satın alınan malzemelerin girdi kontrol süreçleri ile başlamakta proses süreç kontrolleri ile devam edip son kontrol süreç ve kontrolleri ile tamamlanmaktadır. Sistem Serigrafi’nin teknolojik altyapısı ve yapmış olduğu yatırımlar ile kaliteli üretime büyük katkı sağlamaktadır. Proses kontrol basamağında grafik bölümü ve üretim ile birlikte yürütmüş olduğu çalışma ile renk ayarlaması, renk kontrol ölçümleri, ilk numune üretimi ile başlamakta, müşterinin numune üretim onayı ile sonrasındaki seri üretimin devam etmesi ile sonlanmaktadır. Bu neden ile numune çalışması ve numune odası saklama koşulları müşterilerine göre ayarlanmıştır. Arşiv üretimler ilk onaylı numuneye göre devam etmektedir. Bu şekilde yapılan ilk üretim ile sonrasındaki aralıklı siparişteki diğer üretimlerin arasında fark olmadan müşteri siparişlerine uygun üretimler yapılabilmektedir.

Sistem Serigrafi’deki izlenebilirlik sistemi ile üretim takibi tam olarak hammaddeden nihai üretime kadar sağlanabilmektedir. Ayrıca kurulan sistem ile müşterilerine doğru ve anında cevap verilmektedir.

Kalite, satınalma ve üretim bölümlerinin birlikte yapmış olduğu çalışmalar ile tedarikçilerini geliştirerek, kaliteli ürün alımını tam anlamı ile sağlamaktadır. Satın alınan hammaddelerde kalite bilinci birinci sırayı almaktadır. Ayrıca tedarikçilerine arge ortamı çalışması sağlayarak birlikte yapılan deneme çalışmaları ile alternatif kaliteli hammaddeler tespit edilmesini sağlar. Bu da müşterilerine alternatif üretim sunulmasını sağlamaktadır.

 

Müşteri memnuniyeti ve güven Sistem Serigrafi’de en önemli ilkelerinden biridir. Öncelikle çalışan eğitimi, iş ahlakı ve yürütmüş olduğu atık politikası ile sektöründe lider firmaların gizli ve büyük projelerini karşılıklı güven ile sorunsuz bir şekilde kaliteli üretim ile tamamlamaktadır.

Yeni ürün veya sipariş taleplerinde gerekirse müşterilerine danışmanlık yaparak, kaliteli üretim için yönlendirme yapılmaktadır. Müşteri memnuniyet anketi ile de sunulan kalitenin ölçümü sağlanmaktadır. Bu şekilde yapılan anket çalışmaları ve sistem iç tetkikleri ile kurulan kalite sisteminin sürekli yaşaması hedeflenmiş ve sağlanmıştır.

Sistem Serigrafi’de, kalite kişilere değil, kurulan KALİTE SİSTEMİNE bağlıdır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir