SİSTEM SERİGRAFİ’DE ÜRETİM

Sistem Serigrafi’de üretim tüm bölümlerin bilgilerinin ve verilerinin gönderildiği ve sonunda müşteri memnuniyeti ilk sırada göz önünde bulundurularak her basamağında kalite standartları mevcut olan çalışmaların tamamlandığı bölümdür.

Sistem Serigrafi Fabrikası, işinde uzman güçlü kadrosu ile birlikte geniş bir üretim yelpazesine sahiptir.

1987’den beri ismini de aldığı gibi Serigrafi baskı tekniği öncülüğü adı altında, daha sonra kalite politikası içeriğinde de bulunan sektörünün yeniliklerini takip etmesi ve sektöründe liderliği koruyabilmesi için yapmış olduğu teknik yatırımlar ile Dijital Solvent Baskı – Dijital UV Baskı – Damla Etiket üretimi ve CNC Kesim makinelerini de sistemine dahil ederek üretim yelpazesini genişletmiştir. Endüstriyel Reklam Bölümü ile hizmet çıtasını arttırılmıştır. Bu şekilde Sistem Serigrafi siparişten nihai ürün teslimine kadar müşterilerine hizmet eder pozisyona gelmiştir.

Üretim yelpazesinin bu kadar geniş olması ve teknolojik yenilikleri takip etmesi nedeni ile sektöründe lider firmalar ile çalışabilmekte ve rakiplerinin karşısında güçlü kalabilmektedir.

Müşteri siparişlerinin, müşterinin talep etmiş olduğu özellikte ve tam zamanlı teslim edebilmesi üretim kapasitesinin ve makine parkurunun çok yüksek olması çalışan personelin tecrübeli ve eğitimli olması kaynaklıdır. Kalite üretimin tüm basamaklarında yer almaktadır.

Sistem Serigrafi’deki kaliteli üretim ayrıca insana yapmış olduğu yatırım ile pekişmektedir. Bölümlerdeki uzman personel yıllardır Sistem Serigrafi’de hizmet verdiği ve ilgili iç-dış eğitimleri aldığı için üretimler seri ve kaliteli yapılabilmektedir.

  • İpek ve ragle ile 150×320 cm ebatlarına kadar SERİGRAFİ BASKI olarak, hizmet verebilmektedir. CMYK ve pantone baskı yapılmaktadır. Pantone çalışmalarındaki mürekkep karışım renklerine ait formuller ve kontrolleri bizzat üretim tarafından Spectrophotometre ile yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar daha sonra Grafik ve Kalite bölümünde doğrulamaları yapılarak ilerlemektedir. CMYK baskı tekniği ile başarılı sonuçlar ve ciddi yatırımlar yapmış bir firmadır. Serigrafi baskıda, Büyük ebat baskı yapması ile ülkemizde öncü olmuş bir kuruluştur. Baskılarda Solvent ve UV mürekkepleri kullanılmaktadır. Serigrafi üretimindeki CST pozlama sistemi ile kalıplar daha hızlı ve kusursuz hazırlanmaktadır. Serigrafi makine parkurunda, müşterinin talep etmiş olduğu hammaddeye göre metrajlı işler kısa sürede ve istenilen kalitede baskısı yapılarak, müşteriye tam zamanlı olarak teslim edilmektedir.
  • İç ve Dış Mekan baskı makineleri ile DİJİTAL SOLVENT baskıda satış noktası, bina cephesi, araç giydirme , metrajlı farbela işlerinin basılması ile hizmet vermektedir. Bu baskıların Endüstriyel Reklam Bölümüne ait eğitimli ve tecrübeli personelleri ile baskıların yerine montajlanması müşteri memnuniyetinin arttırılması ve siparişlerin üretimden montajına kadar hizmet verilmesi hedeflenmiş ve gerçekleştirilmiştir. Latex 360 makinesi ile boyut olarak küçük görselli etiketlerin de kaliteli bir şekilde baskısı yapılabilmektedir.
  • En son teknoloji ile üretim yapabilen sektöründe bu alanda ilk yatırımı yapan Sistem Serigrafi 6 renk olarak baskı yapan DİJİTAL UV makineleri ile müşteri taleplerine daha kısa sürede, hızlı ve kaliteli bir üretimle hizmet verilebilmektedir. Bu makinelerde kullanılan mürekkebin özelliği nedeni ile insan sağlığını tehdit etmeyen üretimler yapılabilmektedir.
  • Yine yüksek teknolojiye sahip CNC KESİM makineleri ile hammadde cinsi ve kalınlığı fark etmeksizin müşteri siparişlerine kaliteli ve hızlı dönüş sağlayabilmektedir.
  • DAMLA MAKİNESİ ile serigrafi veya dijital uv makinesinde basılan işlerin kesimleri itina ile yapıldıktan sonra tozsuz ortamda reçine dökülerek damla etiket üretimi yapılmaktadır. Bu da Sistem Serigrafi Fabrikasının bir farkı olarak baskı tekniklerini bir başka üretime dönüştürme şeklidir.

Sistem Serigrafideki makine parkuru ve baskı çeşitliliği ile geniş üretim yelpazesinde çevreye duyarlı malzemeler dahil tüm sert, yumuşak, bobin, tabaka (folyo, forex, pvc, branda, blakcout, polietilen, alüminyum, saç, mdf, reboard, polistren, polipropilen vb. malzemelere baskı ve kesim yapabilmektedir.

Sistem Serigrafi’de sektöründeki diğer birçok firmalardan farklı olarak çalışan sağlığı ve iş güvenliği birinci sırada göz önünde bulundurulmaktadır. Bu neden ile tüm bölümlerin iş güvenliği yasasına göre tüm ölçümleri yapılmış ISG uzmanı ve 3M firması ile ilgili çalışmalar yapılarak uygun Kişisel Koruyucu Donanım tüm personellere dağıtılmıştır. Bölümlerde üretimler bu şekilde yapılmakta ve ISG uzmanı tarafından kontrol altında tutulmaktadır.

Yine sektöründeki öncülüğü ile Sistem Serigrafi üretim atıkları, tehlikeli ve geri dönüşüm atık olarak ayrılarak anlaşmalı ve belgeli kuruluşlar tarafından bertaraf edilmektedir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir